Hill+Knowlton Strategies wygrywa przetarg na obsługę Biedronki
Biuro prasowe

Hill+Knowlton Strategies wygrywa przetarg na obsługę Biedronki

Od września do grona klientów Hill+Knowlton Strategies dołączyła największa sieć handlowa w Polsce – Biedronka, której właścicielem jest Jeronimo Martins Polska. Klienta pozyskano w drodze przetargu.

W ramach rozpoczętej współpracy, agencja odpowiada za doradztwo strategiczne, wsparcie prowadzenia relacji z mediami, opracowanie strategii komunikacji dla kluczowych projektów klienta oraz wsparcie komunikacji kryzysowej.

Biedronka to największa sieć handlowa w Polsce, posiadająca prawie 3 000 sklepów w ponad 1100 polskich miastach i miejscowościach. Jako największy prywatny pracodawca w kraju, Biedronka od ponad 20 lat buduje zaufanie polskich konsumentów i wciąż rozwija sieć swoich sklepów, zmieniając rynek handlu detalicznego w Polsce. Jednocześnie blisko współpracuje z lokalnymi dostawcami – aż 92 procent produktów w ofercie sieci pochodzi od polskich dostawców.

Za obsługę klienta odpowiada zespół konsultantów z departamentu Komunikacji Marketingowej, którym zarządza Katarzyna Fabjaniak (Managing Director).

Hill+Knowlton Strategies to międzynarodowa agencja public relations od lat zajmująca czołowe miejsca w globalnych i polskich rankingach branżowych. Od prawie stulecia wspieramy naszych klientów w codziennym kształtowaniu ich relacji z opinią publiczną, a także w wymagających procesach zmiany. Wierzymy, że dobre zrozumienie opinii publicznej ma dziś znaczenie priorytetowe dla rozwoju biznesu, stąd w oparciu o tzw. filozofię piątego krzesła reprezentujemy przy stołach decyzyjnych głos społeczności pozostających w bezpośredniej relacji z firmami. Metodologię naszej pracy odzwierciedla proces 3P™, zgodnie z którym współpracujemy z klientami zarówno w obszarze komunikacji idei oraz wartości (Purpose), jak i racjonalnej komunikacji przewag konkurencyjnych (Performance). Synergia tych dwóch podejść zwiększa możliwości pozyskania zainteresowania i poparcia najważniejszych grup interesariuszy (Preference).

Polski oddział H+K obecny jest na rynku od ponad 20 lat. Aktualnie zatrudniamy ponad 50 doradców PR i konsultantów komunikacji, którzy pracują w ramach sześciu praktyk: komunikacja korporacyjna, komunikacja konsumencka, sektor technologiczny, sektor ochrony zdrowia, a także content, digital i influencer marketing oraz public affairs i policy. Przywiązujemy dużą wagę do stałego rozwoju kompetencji naszego zespołu, który bierze udział w profesjonalnych szkoleniach w ramach naszych autorskich programów: Octave, Summer School i First Chair. Nasza agencja należy do najbardziej utytułowanych w Polsce. Zdobywaliśmy nagrody w najważniejszych konkursach międzynarodowych i polskich, m.in.: Cannes Lions, SABRE Awards, Złote Spinacze czy European Excellence Awards. Jesteśmy członkiem założycielem Związku Firm Public Relations i sygnatariuszem Kodeksu Dobrych Praktyk PR.

Adam Gembalczyk

W zespole Hill+Knowlton Strategies Adam pracuje na stanowisku Assistant. Jako członek zespołu healthcare, zajmuje się w szczególności klientami z sektora onkologicznego oraz dermatologicznego. 

Proponowane