Piotr Żabowski

Senior Account Executive, Corporate Practice

W zespole Hill+Knowlton Strategies Piotr pracuje na stanowisku Senior Account Executive. Jako członek działu Corporate, Piotr jest odpowiedzialny za działania komunikacyjne klientów z sektora finansów, nowych technologii i energetyki.

Piotr przez ostatnie 1,5 roku pracował w Krajowej Izbie Rozliczeniowej jako Starszy Specjalista w Departamencie Komunikacji. W KIR ściśle współpracował z klientem wewnętrznym (liniami biznesowymi), agencjami reklamowymi i studiami graficznymi. Do jego obowiązków należało śledzenie najnowszych trendów w finansach, redakcja i aktualizacja serwisu korporacyjnego www.kir.pl, stron produktowych oraz Intranetu (copywriting i proofreading), nadzorowanie prac nad raportem rocznym, a przede wszystkim aktywne wsparcie Departamentu Komunikacji w bieżących projektach oraz wydarzeniach.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w agencji reklamowej Legend Group (copywriter i członek zespołu przygotowującego oferty na przetargi, m.in. Gaz-System, Polskie LNG, Krajowa Rada Drobiarstwa, Stowarzyszenie „Unia Owocowa”), firmie Benefit Systems, Agorze oraz dwóch agencjach PR. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.